fbpx

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

  súhlasím so spracovaním osobných údajov

  [file your-file limit:10mb class:btn-5 id:your-file-sidebar "Nahrať dokument" optional]

  16. júna 2020
  Drevené okná a dvere
  Príslušenstvo
  Realizácia
  Technológia

  Vidiecka kúria: moderné bývanie s nádychom histórie

  Aj vy občas snívate o tom, že vaša novostavba bude celkom odlišná od ostatných? Preneste sa s nami na chvíľu do rozprávky a pozrite sa, ako sa sa stavia stavbu s historickým nádychom. Pri práci na tomto projekte sme s tímom Renczes kládli veľký dôraz na detaily drevených okien a dverí tak, aby sme zachovali predstavy našich klientov. Nakuknite s nami do zákulisia výstavby!

  Drevené okná na hystorickom dome

  Okolo prekrásneho domu v Trsticiach v okrese Galanta neprejdete len tak bez povšimnutia. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že ide o zrenovovaný historický stavbu, práve sa pozeráte na novostavbu v štýle šľachtického domu. Klienti si priali, aby vila pôsobila v prostredí prirodzene, akoby na dané miesto patrila už od začiatku 20. storočia. Aj preto je pri nej zachovaný pôdorys typu U, ktorý sa v minulosti tešil veľkej obľube.  


  Táto stavba síce tak trochu “klame vzhľadom”, ale napriek tomu je technologicky veľmi moderne spracovaná. Dôraz sa kládol hlavne na jej pasivitu, aby sa minimalizovali náklady na vykurovanie. Tomu sme v Renczes prispôsobili aj kvalitu našich okenných systémov, pre ktoré sme zvolili variantu Drevené okno Passiv 92 mm.

  Kvalitne spracované drevené okná ako klenoty domova

  Drevené okná na passivní dom

  Správne navrhnuté, skonštruované a namontované drevené okná zohrávajú pri stavbe podobných rozmerov nezastupiteľnú úlohu. Práve preto sme sa pri ich návrhu snažili zachovať štýl 20. rokov 20. storočia. Okná sme od seba decentne odčlenili, spodné krídla rozdelili na dve časti a vizuálne zvýraznili ich hĺbku použitím dvoch rôznych farieb – krémovej a tmavej slonovej kosti. Pre zachovanie čo najkrajšieho efektu sme farebne doladili aj hliníkové prvky, a to špeciálnym dofarbením okenných krídel a rámov.

  Správne obložky a mosadzné kľučky okná štýlovo doladia 

  Drevené obložky na okná
  mosadzné klučky na oknách

  Aj v interiérovej časti sme sa snažili zachovať historický punc okien, ktorý pri starších stavbách symbolizuje hlavne hĺbka ostenia a výrazné obložky vo farbe rámu. Kazetová štruktúra obložiek dodáva oknám eleganciu a nevšedný vzhľad, ich náčelie je naviac doplnené o jemné hrany, ktoré ešte zvýrazňujú gracióznosť okien. Pri tomto projekte sme sa inšpirovali pôvodným vzorom drevených obložiek v kaštieli Amade Chateau vo Vrakuni. 

  Aby pôsobil návrh či najprirodzenejšie a eliminovali sa rušivé prvky, inštalovali sme na okná z interiérovej strany skryté kovanie. Neprehliadnuteľný detail sme nakoniec zachytili aj pomocou jemných mosadzných kľučiek v rustikálnom štýle.

  Čerešničkou na torte sú vchodové dvere prepracované do detailu

  Drevené vchodové dvere s kováčskou klučkou

  Keďže vchodové dvere sú akousi magickou vstupnou bránou do pokojnej oázy domova, dali sme si záležať na ich prvotriednom spracovaní. A aké iné obložky by sa k nim hodili, ako práve tie v štýle Castle, ktoré perfektne zvýraznia hĺbku okien v ostení? Farebná súhra s interiérom dodáva na prvý pohľad útulný pocit čistoty a jemnosti. Pre umocnenie celkového dojmu je použitá kováčska kľučka a pieskované sklá s jemnými vzormi vyrobené na želanie klientov.

  Keď spolupráca prebieha s ohľadom na spokojnosť a pohodlné bývanie

  Pri navrhovaní nových profilov je kľúčové dobre porozumieť potrebám našich klientov. Aj preto sme pri stavbe tohto sídla prispôsobili ich štýl tak, aby spľňal parametre príjemného a pohodlného rodinného bývania. Na vizualizáciách sme klientom ukázali možnosti kombinácií profilov na obložkách a po interných konzultáciách sme im vo finále predložili dva elegantné výsledky. Z nich si potom zvolili podľa vlastných predstáv to, čo im vyhovuje najlepšie.

  Drevené vchodové dvere

  Máte aj vy nevšednú stavebnú predstavu, s ktorou budete potrebovať pomoc? Kontaktujte nás a vypracujeme vám riešenie okien aj dverí na mieru. 

  Poďme spoločne zrealizovať vaše sny!

  Späť na začiatok článku

  Podobné články

  Vstúpte do magického sveta amerických dýh

  Zobraziť článok

  Hľadáte bezpečné dvere? Základom je aj kvalitná cylindrická vložka. Ako ju vybrať správne?

  Zobraziť článok

  Smrek, borovica či jelša, spoznajte najrozšírenejšie európske dreviny na výrobu dyhovaných interiérov

  Zobraziť článok

  Prírodné dyhy s kúzlom a štýlom

  Zobraziť článok

  Vyberte si dyhu podľa svojho vkusu. Vystihuje vás luxus či mystika?

  Zobraziť článok
  Zobraziť
  Schovať