fbpx

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

  súhlasím so spracovaním osobných údajov

  [file your-file limit:10mb class:btn-5 id:your-file-sidebar "Nahrať dokument" optional]

  Drevohliníkové posuvné dvere
  Drevohliníkové posuvné dvere

  Posuvné dvere

  Bližšie k prírode
  Želáte si Váš dom obohatiť o príjemnú zimnú záhradu či viac priestoru zaplaveného prírodzeným svetlom? Posuvné dvere vám tento luxus doprajú. Sú ideálnym riešením pre domácnosti, ktoré túžia po veľkých otvoroch v dome alebo jedinečných dizajnových prevedeniach. Ich vlastnosťami sú jemný chod, bezpečnosť a prekrásna panoráma. Posuvné dvere môžu byť oveľa väčšie ako klasické. Váha jedného krídla môže dosiahnuť až 300 kg, to však neovplyvňuje komfort ich používania.

  Základné typy

  Posuvné drevené dvere

  Drevo je krásny materiál, ktorý posuvným dverám dodáva ešte väčší význam. Prepojenie s prírodou je tak veľmi prirodzené. Drevené posuvné dvere si môžete vybrať v dvoch základných konštrukciách. Renczes Classic 80mm sú ideálne pre nízkoenergetické domy a Renczes Passive 92 mm sú vhodné pre domy pasívne. V drevenej konštrukcii ponúkame aj pokrokové riešenie, ktorým sú panoramatické posuvné dvere. Budete tak bližšie k prírode, lebo takéto dvere majú ešte o 10% viac sklenej plochy.

  Posuvné drevohliníkové dvere

  Nízka údržba dverí je atraktívna pre nejednu rodinu, ktorá má nabitý program. Aj keď údržba dreva nie je tak náročná, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať, bezúdržbovým riešením sú drevo-hliníkové posuvné dvere. Aj túto konštrukciu ponúkame vo variante panoramatických posuvných dverí, ktoré majú o 10% viac sklenej plochy a zabezpečia tak ešte viac svetla.

  Jemný chod posuvných dverí

  Vo firme Renczes využívame veľmi praktický a jednoducho používateľný systém posuvných dverí HS portál. Jemný chod dverí ľahko funguje vďaka plastovým kolieskam, ktoré sú uložené na hliníkovej koľajnici. Pohodlnému fungovaniu a otváraniu nezabráni ani vietor či veľké ťažné sklá. Všetky prahové profily drevených či drevohliníkových posuvných dverí sú bezbariérové.
  video
  vetracia mriežka na posuvné dvere
  vetracia mriežka na posuvné dvere

  Jednoduchosť a bezpečnosť pri vetraní

  Moderné dvere zabezpečujú veľmi komfortné a nanajvýš bezpečné vetranie. Kľučku otvoríte do strednej polohy, vytiahnete zabudovaný vetrací systém a kľučku opäť zatvoríte. Naše posuvné dvere splňajú prísne požiadavky na vysokú bezpečnostnú triedu RCl, a to dokonca aj vo vetracej polohe. Vetracia mriežka je vyrobená z eloxovaného hliníku so zabudovanými sieťkami proti hmyzu.

  Úspora energie a bezpečnosť

  Pri plánovaní, výrobe či montáži posuvných dverí sa snažíme, aby boli čo najviac úsporné. Vďaka optimalizovanej tepelnej technike prahov a dvojvrstvovému uzatváraniu krídla takýto výsledok dosahujeme. Špeciálne prahové profily sú vyrobené zo sklovlákna alebo z kombinovaného profilu plast a hliník. Z exteriérovej strany sú dvere proti poveternostným podmienkam chránené hliníkovým profilom.

  Dvojvrstvové tesnenie

  Po celom obvode používame dve vrstvy tesnenia. Dosiahneme tak perfektnú izoláciu posuvných dverí.

  Rôzne typy uzamykania

  Vyberte si typ uzamykania s kľučkou zvnútra, s madlom vonku či s obojstrannou kľučkou a uzamykaním.

  Žiadne privreté prsty

  Posuňte dvere len do takej polohy, aby ste si neublížili. Bezpečnostný prvok zabráni nepríjemnému privretiu prstov.
  Zobraziť
  Schovať