Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

súhlasím so spracovaním osobných údajov

drevene okna

Drevené okná

Útulný domov

Krása dreva je v jeho prírodnom pôvode. Je to živý element, ktorý časom pracuje, a preto je správna údržba nutnosťou pre zachovanie perfektného stavu dreveného okna. Údržba nie je ani zďaleka taká náročná, ako by sa mohla zdať. Drevené okná odporúčame dvakrát ročne pretrieť handričkou, ktorá bude navlhčená politúrou. Obvykle v priebehu čistenia okien, takže celý proces údržby okna je veľmi jednoduchý.

Vhodné pre nízkoenergetické stavby

Renczes Classic
80 mm

80mm
 • Tepelná izolácia
  Tepelná
  izolácia

  Uw = 0,96W/
  (m2K)

 • Zvuková izolácia
  Zvuková
  izolácia

  43 – 45 db

 • Bezpečnosť
  Bezpečnosť

  RC2

 • Uzamykanie
  Uzamykanie

  Viditelné

Vhodné pre pasívne stavby

Renczes Passive
92 mm

90mm
 • Tepelná izolácia
  Tepelná
  izolácia

  Uw = 0,75W/
  (m2K)

 • Zvuková izolácia
  Zvuková
  izolácia

  43 – 45 db

 • Bezpečnosť
  Bezpečnosť

  RC2

 • Uzamykanie
  Uzamykanie

  Skryté

Základné materiály

smrek

SMREK

Výhodou smreku sú dobré, tepelnoizolačné vlastnosti. Patrí medzi mäkšie dreviny. Má svetlú farbu, vhodnú pre okná ladené do jemnejších tónov.

meranti

MERANTI

Drevo meranti má vyššiu hmotnosť ako smrek a lepšie mechanické vlastnosti. Má krásnu vnútornú kresbu a základný materiál má odtieň červenej.

dub

DUB

Obrovskou výhodou dubu je jeho exkluzivita a odolnosť, horšie sú však jeho tepelnoizolačné vlastnosti. Má krásnu kresbu dreviny.

Klucky

Bezpečnostné kľučky

Okenné kľučky drevených okien sú vybavené špeciálnym bezpečnostným mechanizmom, ktorý zabráni neoprávnenému otváraniu okien z vonkajšej strany. Tento mechanizmus tiež napomáha, aby ste našli ideálnu polohu kľučky pri otváraní.

Silný vietor? Žiaden problém!

Spodná časť okien býva najviac vystavovaná poveternostným vplyvom. Túto časť je preto nutné chrániť pomocou hliníkových okapníc, ktoré však významne oslabujú tepelnú techniku spodnej časti okna. Aby sme vzniknuté oslabenie zmiernili, používame okapnice bez tepelných mostov. Takéto okapnice nie su priamo spojené s drevenou časťou okna, ale cez plastové podložky, ktoré majú podstatne nižšiu tepelnú vodivosť ako hliník.

Tesnenie
Udrzba

Údržba drevených okien

Krása dreva je v jeho prírodnom pôvode. Je to živý element, ktorý časom pracuje, a preto je správna údržba nutnosťou pre zachovanie perfektného stavu dreveného okna. Údržba nie je ani zďaleka taká náročná, ako by sa mohla zdať. Drevené okná odporúčame pretrieť s politúrou dvakrát ročne, obvykle v priebehu čistenia okien. Drevené okná odporúčame dvakrát ročne pretrieť handričkou, ktorá bude navlhčená politúrou. Obvykle v priebehu čistenia okien, takže celý proces údržby okna je veľmi jednoduchý.