fbpx

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

  súhlasím so spracovaním osobných údajov

  [file your-file limit:10mb class:btn-5 id:your-file-sidebar "Nahrať dokument" optional]

  drevene okna

  Drevené okná

  Útulný domov
  Drevené okná majú v našej rodinnej firme dlhoročnú tradíciu. Starý otec Renczes s nimi začal pracovať už v roku 1964. Za desaťročia sme ich výrobu, montáž a servisovanie vypracovali do technickej a dizajnovej kvality. Dôvod, prečo sme zástancami drevených okien je, že šetria energiu už pri samotnej výrobe. Navyše príbytku dodávajú hrejivý pocit a útulnejšiu atmosféru. Svojím dizajnom a povrchovou úpravou sa hodia pre vidiecky štýl stavieb, ako aj pre moderné budovy. Drevené okná ponúkame v dvoch hlavných triedach. Klassic 80mm, ktoré sú ideálne pre nízkoenergetické stavby a Passive 92mm, ktoré sú vhodné pre pasívne stavby.
  Drevené okná pre nízkoenergetické stavby

  Drevené okno Classic 80 mm

  drevene okno na nizkoenergeticke stavby
  • Tepelná izolácia
   Tepelná izolácia
   Uw = 0,96W/ (m2K)
  • Zvuková izolácia dreveních okien
   Zvuková izolácia
   43 – 45 db
  • Bezpečnosť eurookna
   Bezpečnosť
   RC2
  • Uzamykanie euroopkna
   Uzamykanie
   Viditelné
  Drevené okná vhodné pre pasívne stavby

  Drevené okno Passive 92 mm

  drevené okna na passivne stavby
  • Tepelná izolácia drevenich okien na passivne stavby
   Tepelná izolácia
   Uw = 0,75W/ (m2K)
  • Zvuková izolácia eurookna
   Zvuková izolácia
   43 – 45 db
  • Bezpečnosť eurookna
   Bezpečnosť
   RC2
  • Uzamykanie
   Uzamykanie
   Skryté

  Základné materiály

  material okna smrek

  SMREK

  Výhodou smreku sú dobré, tepelnoizolačné vlastnosti. Patrí medzi mäkšie dreviny. Má svetlú farbu, vhodnú pre okná ladené do jemnejších tónov.
  material okna meranti

  MERANTI

  Drevo meranti má vyššiu hmotnosť ako smrek a lepšie mechanické vlastnosti. Má krásnu vnútornú kresbu a základný materiál má odtieň červenej.
  material okna dub

  DUB

  Obrovskou výhodou dubu je jeho exkluzivita a odolnosť, horšie sú však jeho tepelnoizolačné vlastnosti. Má krásnu kresbu dreviny.
  Klucky na eurookna

  Bezpečnostné kľučky

  Okenné kľučky drevených okien sú vybavené špeciálnym bezpečnostným mechanizmom, ktorý zabráni neoprávnenému otváraniu okien z vonkajšej strany. Tento mechanizmus tiež napomáha, aby ste našli ideálnu polohu kľučky pri otváraní.

  Silný vietor? Žiaden problém!

  Spodná časť okien býva najviac vystavovaná poveternostným vplyvom. Túto časť je preto nutné chrániť pomocou hliníkových okapníc, ktoré však významne oslabujú tepelnú techniku spodnej časti okna. Aby sme vzniknuté oslabenie zmiernili, používame okapnice bez tepelných mostov. Takéto okapnice nie su priamo spojené s drevenou časťou okna, ale cez plastové podložky, ktoré majú podstatne nižšiu tepelnú vodivosť ako hliník.
  Tesnenie drevených okien
  Udrzba drevených okien

  Údržba drevených okien

  Krása dreva je v jeho prírodnom pôvode. Je to živý element, ktorý časom pracuje, a preto je správna údržba nutnosťou pre zachovanie perfektného stavu dreveného okna. Údržba nie je ani zďaleka taká náročná, ako by sa mohla zdať. Drevené okná odporúčame pretrieť s politúrou dvakrát ročne, obvykle v priebehu čistenia okien. Drevené okná odporúčame dvakrát ročne pretrieť handričkou, ktorá bude navlhčená politúrou. Obvykle v priebehu čistenia okien, takže celý proces údržby okna je veľmi jednoduchý.
  Zobraziť
  Schovať