Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

súhlasím so spracovaním osobných údajov

dvere a okna

OKNÁ A DVERE

Brána do Vášho domova

Okná a dvere sú ozdobou každého príbytku. Sú vstupnou bránou, bezpečným prvkom, ktorý chráni pred počasím, hlukom či neželanými návštevami. Kvalitné okná a dvere zlepšia život a komfort domácnosti. Vo firme Renczes máme polstoročnú tradíciu v ich výrobe a montáži. Pozývame Vás, aby ste sa dozvedeli viac o našich drevených a drevohliníkových oknách a dverách.

Základné materiály

Okná a dvere Renczes ponúkame v kombinácii dreva a drevohliníka. Kvalita je pre nás na prvom mieste, preto poctivo vyberáme všetkých dodávateľov. Eurohranoly zaobstarávame od slovenského výrobcu, ktorý používa prvotriednu drevinu. Naše eurohranoly spĺňajú prísne normy, ako sú: nemecký DIN, slovenský STN a rakúsky ÖNORM. Skladované drevo pravidelne kontrolujeme, aby bola zabezpečená najvyššia kvalita. Fixné hranoly bez cinkovania sú tvarovo stále, odolné voči krúteniu a dizajnovo atraktívne.

Drevo

DREVO

Drevo si získalo srdcia mnohých zákazníkov pre jeho krásu, tvárnosť a dlhodobú životnosť. Vybrať si môžete smrek, meranti, sibírsky smrek a dub. Drevené okná ponúkame v dvoch základných triedach. Classic 80 mm, ktoré sú ideálne pre nízkoenergetické stavby a Passive 92 mm, ktoré sú vhodné pre pasívne stavby.

Viac o drevených oknách
Drevohlinik

DREVOHLINÍK

Drevohliník, ktorý používame pri konštrukcii okna či dverí, sme do portfólia pridali v roku 2006. Stalo sa tak vďaka jeho extrémnej odolnosti v exteriéri, a tým súvisiacej vysokej životnosti. Drevohliníkové okná a dvere výborne kombinujú vlastnosti oboch materiálov: odolný hliník je z exteriéru a hrejivé drevo z interiéru.

Viac o drevohliníkových oknách
skladba profilu

Vysoká životnosť a kvalita

Základné požiadavky na vlastnosti našich okien sú vysoká životnosť a bezkonkurenčná kvalita. Aby sme tieto vlastnosti splnili, kladieme veľký dôraz na povrchovú úpravu okien. Podľa odporúčania výrobcu a na základe potrieb zákazníka dokážeme zabezpečiť až 6-vrstvovú povrchovú úpravu. Tým je zaručená 10-ročná záruka na okná, bez akýchkoľvek sanačných náterov. Dvojstupňová ochrana okna zabezpečí kvalitnú povrchovú úpravu a dlhodobú životnosť farieb.

skladba profilu

1. stupeň

Povrchová úprava

Pre dosiahnutie maximálnej životnosti okien a dverí dodržiavame presne stanovený výrobný postup a potrebné podmienky pre výrobu, akými sú vlhkosť pri výrobe a časové intervaly na schnutie jednotlivých vrstiev. Vďaka našej povrchovej úprave bude drevo vysokoodolné voči klimatickým vplyvom, veľmi dobre chránené proti UV-žiareniu, optimálne dýchať, mať minimálny sklon ku krehnutiu a zachová si stálu farebnosť.

krok 1

1. Krok

Spevnenie dreva jednotlivých dielcov

Bezfarebná vrstva s vysokými penetračnými schopnosťami vyrovná a stabilizuje drevo na mikroskopickej báze. Vrstva ochráni najcitlivejšie body na okne (dlab a čap) pred vlhkosťou a napadnutím drevokaznými hubami.

krok 2

2. Krok

Základný náter s ochranou dreva

Vrstva náteru s farebným tónom, ktorá obsahuje účinnú látku, preniká do dreva ako ochranný prostriedok. Náter taktiež zabraňuje rozširovaniu baktérií alebo vzniku zamodrenia dreva.

krok 3

3. Krok

Stredná vrstva s uzavretím a plnením pórov

Vďaka tejto vrstve sa uzatvoria póry v dreve a zamedzí sa vstrebaniu vody. Táto vrstva sa ešte postará o to, aby všetky drážky, čelné drevo a škáry boli vodotesne uzatvorené. Spoje sú ošetrené špeciálnym doplnkom tak, aby bola zaistená maximálna vodotesnosť škár.

krok 4

4. Krok

Vrchné vrstvy, dvojnásobné striekanie

Ďalšie vrstvy s farebným efektom. Tieto vrstvy sú veľmi pružné a majú vysokú schopnosť prepúšťať vodné pary, čím zabezpečujú prirodzené dýchanie dreva.

druhy stupen

2. stupeň

Zaoblené hrany profilu

Pri výrobe drevených okien, ktoré majú ostré hrany je vysoká pravdepodobnosť výskytu mikrotrhlín vo farebnej vrstve. Mikrotrhliny oslabujú povrchovú úpravu okien (dôsledok UV žiarenia a zrážkovej vody), a tak znižujú ich životnosť. Riziko vzniku mikrotrhlín významne zamedzujeme využívaním okenných konštrukcií, ktoré eliminujú slabé miesta. Dlhodobá životnosť okien a farieb je tak zaručená.

druhy stupen

Kovanie vysokej bezpečnostnej triedy

Bezpečnosť a komfort sú zásadné funkcie drevených okien a dverí Renczes. Počas celej životnosti materiálov. Sú to zároveň primárne vlastnosti, ktoré sme zohľadnili pri výbere kovania do našich produktov. Pri výrobe kovaní sa využívajú inovatívne technológie, vďaka čomu produkt spĺňa európske štandardy vysokej bezpečnostnej triedy RC2. Okrem bezpečnosti zaručuje aj komfort a energetickú úsporu.

Kovanie
sklo

Sklá 21. storočia

Sklo je nemenej dôležitým prvkom okien či dverí. Pri eurooknách tvorí približne 70 % plochy okna, a z toho dôvodu výrazne ovplyvňuje tepelnú izoláciu stavebných otvorov. Na základe dlhoročných skúseností pracujeme najmä s modernými izolačnými trojsklami, ktoré navrhujeme podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. Trojsklá znižujú náklady na vykurovanie, šetria životné prostredie znižovaním emisie oxidu uhličitého, eliminujú nepríjemný hluk z vonkajšieho prostredia a zaisťujú dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením.

TECHNICKÉ PARAMETRE
NAŠICH TROJSKIEL:

Pre nízkoenergetický dom

 • izolacia

  Tepelná izolácia

  Ug = 0,6 W/(m2K)

 • zisk

  Tepelný zisk

  g = 49%

Pre pasívny dom

 • izolacia

  Tepelná izolácia

  Ug = 0,5 W/(m2K)

 • zisk

  Tepelný zisk

  g = 49%

SKLÁ
V SORTIMENTE:

 • Zvukovo izolačné sklo
 • Izolačné sklá so solárnou ochranou – vhodné pre zimné záhrady
 • Izolačné sklá so zvýšeným tepelným ziskom
 • Samočistiace sklá
 • Sklá proti vysokofrekvenčnému žiareniu
 • Bezpečnostné sklá odolné proti rozbitiu od Secure P1A až do Secure P5A

Úspora s dizajnom

Na okraji skla môže kvôli rozdielnym teplotám v interiéri a exteriéri vzniknúť kondenzát, ktorý spôsobuje vznik plesní. Aby sme takejto situácii predišli, v našich oknách a dverách používame tzv. teplý rámik. Takýto rámik je vyrobený zo špeciálneho plastu a zabezpečuje výbornú tepelnú izoláciu okraju skla. Vďaka tomu zamedzí vzniku plesní a vy ušetríte na kúrení. Okrem tepelnoizolačných vlastností sa v súčasnosti do centra pozornosti dostáva dizajn, a preto teplý rámik poskytujeme v rôznych farebných variantoch.

SGG Swisspacer
0,16 W/mK
Ušľachtilá oceľ
15 W/mK
Hliník
160 W/mK
Tepelná vodivosť (nižšia hodnota lepšia)
Uspora designom

Vlastnosti rôznych skiel v systéme classic: Typ skla 4-14Ar-4-14Ar-4


Vysvetlivky skratiek: AR = Argón, VSG = Laminované bezpečnostné sklo, Ug = Súčiniteľ tepelnej priepustnosti, LT = Svetelný činiteľ prestupu svetla, g = Súčiniteľ celkovej priepustnosti slnečného žiarenia,
LR = Vonkajšia re exia svetla, RW = Index vzduchovej nepriezvučnosti, C;Ctr = Spektrum hodnôt prispôsobenia

pevne okno

Základ pevného okna

Okná s trojsklom majú o 35 % väčšiu hmotnosť než okná s dvojsklom. Táto váha do značnej miery namáha okennú konštrukciu a rohové spoje, čím je ovplyvnená životnosť okien. Z toho dôvodu používame tzv. čapované spoje, ktoré zabezpečia dlhodobú pevnosť a životnosť okien.

Izolácia zvuku a tepla

Pre maximálnu zvukovú a tepelnú izoláciu používame špeciálne termo tesnenie na utesnenie okenných otvorov. Takéto tesnenie zamedzuje prievzdušnosť otvoru a zlepšuje zvukovú izoláciu okna. Vhodné je pre nízkoenergetické budovy ako aj pasívne stavby. Pri výrobe drevených okien používame dve vrstvy tesnenia a pri drevohliníkových oknách až štyri vrstvy.

Izolácia
Signalizácia

Komfortná signalizácia

Ako doplnkovú výbavu ponúkame alarmové čipy. Inštalované sú do okennej konštrukcie, a tak nenarušia krásny vzhľad okna. Následne sa napájajú na centrálny systém. Signalizácia môže byť riešená dvoma spôsobmi. Prvým je rozoznanie dvoch základných stavov okna: otvorené alebo vyklápané/zatvorené. Druhým spôsobom je rozoznanie troch stavov: otvorené, zatvorené či vyklápané.