fbpx

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

  súhlasím so spracovaním osobných údajov

  [file your-file limit:10mb class:btn-5 id:your-file-sidebar "Nahrať dokument" optional]

  21. júna 2020
  Drevené okná a dvere
  Drevohliníkové okná a dvere
  Technológia

  Úprava okien a dverí, ktorú si zamilujete

  Vybrať pre svoj dom dokonalé okná a dvere je v dnešnej dobe umenie. Zvlášť keď vezmeme do úvahy, koľko starostí a financií nám dokážu ušetriť kvalitné materiály. Pri ich výbere to však nekončí. Naša firma totiž ponúka aj mnoho možností, ako sa zamerať na ich povrchovú úpravu. Lákajú vás extravagantnejšie farby či lesklejšie povrchy? Poradíme vám, ako si vybrať povrchovú úpravu okien a dverí, ktorú si zamilujete Vy aj celá Vaša rodina.

  Povrchová úprava pre drevené alebo drevohliníkové okná a dvere nie je dôležitá len kvôli vzhľadu, ale taktiež pre efektívnu ochranu a zachovanie ich životnosti. Tá správna povrchová úprava dokáže chrániť okná pred navlhnutím ale aj UV žiarením. Vo firme Renczes používame na okná a dvere vodou riediteľné farby, ktoré sú bezpečnejšie pri výrobe a zároveň menej zaťažujú životné prostredie. Zaujíma vás, aké povrchové úpravy Vám ponúkame? Poďme sa na to pozrieť!

  Lazúrová povrchová úprava

  lazúrová povrchová úprava

  Pomocou lazúrovej úpravy drevených okien a dverí získate kvalitnú ochranu, ktorá naviac vyzerá skvele. Dokáže totiž krásne zvýrazniť kresbu dreva a povrchy tak vyzerajú veľmi prirodzene. V našom Renczes showroome si môžete vybrať až z 30 odtieňov rôznych drevín od tých najsvetlejších až po najtmavšie. Tieto lazúry majú certifikát EN71/3 a sú tak napríklad vhodné aj na nátery detských drevených hračiek.

  Krycia povrchová úprava

  kricia RAL povrchová uprava

  S krycou povrchovou úpravou môžete svoje okná a dvere prispôsobiť akokoľvek si budete predstavovať. Na drevených oknách a dverách totiž dokáže dokonale zakryť kresbu dreva aj všetky jeho letokruhy. V našom showroome si vyberiete z viac ako 200 najrôznejších odtieňov farieb RAL presne podľa toho, aby doladili váš interiér a exteriér. Krycie farby z našej ponuky sú naviac certifikované certifikátom EN71/3, a tak sú bezpečné a zároveň zachovávajú prirodzenosť farieb.

  Dizajn lazúrová úprava

  Ak sa neviete rozhodnúť medzi lazúrovou a krycou povrchovou úpravou vašich drevených alebo drevohliníkových okien a dverí, siahnite po dizajnovej lazúrovej úprave. Používame pri nej modifikované krycie farby, ktoré zároveň zachovávajú kresbu dreva a nechávajú vyniknúť aj prirodzené letokruhy. Najväčšou výhodou je, že samotný odtieň farby si môžete vybrať sami a my Vám ho podľa Vašich želaní namiešame na mieru. Dizajn lazúrovú úpravu odporúčame používať hlavne na smrekové drevo, pre ktoré sú vytvorené aj rôzne špeciálne odtiene.

  Metalický efekt

  povrchová úprava drevených okien na metalickým efeketom

  Pokiaľ ste fanúšikom moderny a industriálneho štýlu, iste by ste sa mali zamyslieť nad možnosťou objednať si metalický krycí farebný odtieň. Tieto ochranné farby na okná a dvere sú obohatené o malé čiastočky vytvárajúce metalický efekt. Pri povrchovej úprave je použitých až 6 vrstiev farby, takže získavate naozaj kvalitnú ochranu. Aj keď sa metalický efekt v domácnostiach používa len veľmi zriedkavo, môžete si vybrať z 10 odtieňov.

  Olejová povrchová úprava na drevohliníkové okná a dvere

  olejová povrchová úprava na drevohliníkové okná

  Drevohliníkové okná a dvere si zaslúžia osobitnú starostlivosť. Práve olejová úprava im dodáva luxusný nádych a majú tak možnosť zapôsobiť podobne ako drahý nábytok. S olejovým náterom vynikne na Vašich oknách a dverách prirodzený drevený charakter a pravé drevo cítite aj pri dotyku. Na nátery sa používa vodou riediteľná zmes na báze oleja, ktorá je šetrnejšia voči životnému prostrediu. Všetky olejové náterové systémy majú u nás aj certifikáty EN71/3, a tak sú vhodné aj pre nátery detských drevených hračiek. Majte však na pamäti, že olejová úprava môže v priebehu rokov oxidovať, a tak pôsobiť na povrchu okna mierne žltkastými tónmi. 

  Prášková povrchová úprava hliníkových častí okien a dverí

  Povrchová úprava na drevo hliníkové okná

  Pri ošetrovaní drevohliníkových okien a dverí sa nesústreďujeme len na drevenú, ale taktiež na ich hliníkovú časť. Hlavne hliníkové rámy drevohliníkových a odkvapové profily niektorých drevených okien si zaslúžia celkom osobitný prístup. Používame pri nich práškovú povrchovú úpravu. Vyniká hlavne svojou odolnosťou voči poveternostným podmienkam a dokáže taktiež minimalizovať zaťaženie životného prostredia. Vypaľuje sa pri 160-200 stupňoch, čo jej zaručuje vysokú kvalitu a dlhú životnosť. Vybrať si v rámci nej môžete z 200 pútavých odtieňov a taktiež z 3 stupňov lesklosti – matná, lesklá a štrukturálna.  Ak ste skôr fanúšikom netradičných riešení, iste si vyberiete z našich farieb s metalickým efektom.

  Zistite viac o drevených a drevohliníkových oknách Renczes

  Pozrite si našu prezentáciu produktov online, alebo zavolajte nám ak chcete vedieť viac.

  Späť na začiatok článku

  Podobné články

  Vstúpte do magického sveta amerických dýh

  Zobraziť článok

  Hľadáte bezpečné dvere? Základom je aj kvalitná cylindrická vložka. Ako ju vybrať správne?

  Zobraziť článok

  Smrek, borovica či jelša, spoznajte najrozšírenejšie európske dreviny na výrobu dyhovaných interiérov

  Zobraziť článok

  Prírodné dyhy s kúzlom a štýlom

  Zobraziť článok

  Vyberte si dyhu podľa svojho vkusu. Vystihuje vás luxus či mystika?

  Zobraziť článok
  Zobraziť
  Schovať