fbpx

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

  súhlasím so spracovaním osobných údajov

  [file your-file limit:10mb class:btn-5 id:your-file-sidebar "Nahrať dokument" optional]

  7. júla 2020
  Drevené okná a dvere
  Drevohliníkové okná a dvere
  Technológia

  Na type skla vo vašom okne záleží

  Sklá vo vašich oknách toho dokážu mnoho – odizolovať teplo prenikajúce dovnútra alebo naopak maximalizovať jeho úžitok, zabrániť hluku z rušnej ulice, ochrániť vás pred zlodejmi, vysokofrekvenčným žiarením alebo dodať vášmu príbytku ten správny štýl. 

  V Renczes vám ponúkame niekoľko typov skiel, z ktorých si vyberiete to správne.

  • Tepelnoizolačné sklá
  • Zvukovoizolačné sklá
  • Sklá s protislnečnou ochranou
  • Sklá s integrovanou žalúziou, plisé či roletou
  • Tepelnoizolačné sklá so zníženou emisivitou
  • Bezpečnostné sklá
  • Štrukturálne zasklenie
  • Vitrážové, pieskované či ornamentné sklá
  • Sklá s ochranou voči vysokofrekvenčnému žiareniu

  Tepelnoizolačné sklá pre každé okno

  Tepelnoizolačné sklá tvoria neoddeliteľnú súčasť každého dreveného a drevohliníkového okna. Na rozdiel od klasických izolačných skiel dokážu veľmi efektívne zabrániť tepelným stratám. Tieto sklá dovolia perfektne presvetliť váš interiér a prispôsobiť sa vašim požiadavkám. Dostupné sú v maximálnych rozmeroch 2,8 x 3,8 m, čo predstavuje sklo s váhou takmer 800 kg.

  Zvukovoizolačné sklá nielen na rušné ulice

  Tepelnoizolačné sklá

  Ak žijete v rušnejšom prostredí alebo dbáte na domáce ticho a pokoj, mali by ste pri výbere skiel na drevené či drevohliníkové okná a dvere myslieť aj na ich zvukovoizolačné vlastnosti. Takto špecializované sklá totiž dokážu znížiť vstup hluku z vonkajšieho prostredia do vnútra až o 75 % oproti klasickým izolačným sklám. Dôležitým parametrom, ktorý u zvukovoizolačných skiel sledujeme, je index zvukovej nepriezvučnosti Rw vyjadrený v decibeloch. Ten určuje izolačnú schopnosť prvku proti zvuku šíriacemu sa vzduchom. Kým bežné tepelnoizolačné sklá dosiahnu hodnotu Rw = 32 dB, so zvukovoizolačným sklom môžeme dosiahnuť až Rw = 46 dB.

  Do teplých miestností zvoľte sklá s protislnečnou ochranou

  Sklá s protislnečnou ochranou

  Možno máte aj vo vašom byte či dome priestory, ktoré sú slnečným žiarením hlavne v letných mesiacoch doslova namáhané. Práve tam, kde potrebujete znížiť tepelnú energiu zo slnečného žiarenia, sa budú skvele hodiť sklá s protislnečnou ochranou. Slnečné žiarenie optimálne prenášajú a bránia prehrievaniu miestností. V interiéri skvele dopĺňajú taktiež vikiere alebo presvetľujú galérie. V závislosti na svojich vlastnostiach môžu mať väčší zrkadlový efekt ako bežne používané sklá a pokiaľ si k nim na mieru doobejdnáte aj protislnečné fólie v zaujímavom odtieni, poslúžia aj ako netradičný architektonický prvok.

  Sklá s integrovanou žalúziou, plisé či roletou sú v móde

  Sklo s integrovanou žaluziou

  Snívate o bezúdržbových žalúziách, plisé alebo roletách ktoré váš interiér zaručene ochránia pred nežiadúcim teplom a naviac vyzerajú fantasticky? Potom je pre vás ideálnym riešením sklo s integrovanými ochrannými prvkami proti slnečnému žiareniu. Žalúzie, rolety alebo plisé sú ovládané manuálne alebo pomocou motorčeku a v Renczes si ich môžete vybrať hneď z troch rôznych prevedení v 35 farebných kombináciách. Pri týchto typoch skiel sa však pripravte na trochu vyššiu cenu a taktiež fakt, že v roztiahnutom stave zaberajú žalúzie viac miesta, ako je tomu pri klasických interiérových modeloch.

  Tepelnoizolačné sklá so zníženou emisivitou ako bezplatný zdroj slnečnej energie

  Sklá so zvýšenou emisivitou

  Pre stavby, ktoré sa zameriavajú na zníženie záťaže životného prostredia, sú tepelnoizolačné sklá so zníženou emisivitou tým najlepším riešením. Do miestnosti totiž prepúšťajú až o 10 % viac slnečného žiarenia, ktoré následne premenia na žiarenie tepelné. Vďaka tomu sa zvýšia tepelné zisky, čo má veľký význam hlavne v chladnejších obdobiach. Keďže cez drevené alebo drevohliníkové okná prepustia viac svetla, pomáhajú taktiež pri znižovaní nákladov na osvetlenie domácnosti. Tieto sklá predstavujú pre životné prostredie menšiu záťaž, pretože na ich výrobu sa spotrebuje rovnaké množstvo energie ako pri klasických tepelnoizolačných sklách, avšak ich tepelný zisk je omnoho väčší. Majú naviac minimálny zrkadlový efekt a sú taktiež farebne celkom neutrálne.

  Bezpečnostné sklá pre ochranu a pokoj

  Bezpečnostné sklá

  Vďaka špecializovaným bezpečnostným sklám môžete svoje drevené alebo drevohliníkové okná skvele zabezpečiť pred ľahkým vandalizmom, ako je napríklad hádzanie kameňmi až po krádeže a ďalšie neželané udalosti. V Renczes si jednoducho vyberiete stupeň ochrany, ktorý sa vám zdá optimálny. Základné sklá sú u nás dostupné v triedach od P2A po P5A, pričom všetky pozostávajú z dvoch vrstiev, medzi ktorými sa nachádza odolná bezpečnostná PVB fólia. Trieda P2A proti vandalizmu obsahuje dve vrstvy fólie, trieda P5A proti krádežiam ich má až 6. Špecifická ochrana v podobe nepriestrelných skiel je potom dosiahnutá zložením viacerých vrstiev skiel a taktiež špeciálnych PVB fólií.

  Elegantné štrukturálne zasklenie je trendy

  Štrukturálne zasklenie

  Sklo je čím ďalej tým používanejším elementom modernej architektúry. Ak aj vy milujete veľké sklenené plochy a chystáte sa ich využiť pri svojej stavbe, zamerajte sa na štrukturálne zasklenie. Sklá sú pri ňom prepojené iba špeciálnym tmelom s vynikajúcou priľnavosťou, pevnosťou materiálu a elasticitou, pričom celá fasáda pôsobí ako hladký, neprerušovaný celok. Túto formu zasklenia môžete využiť aj pri rohových oknách bez stĺpov a užívať si tak nádherné výhľady na záhradu z galérie.

  Objednajte si aj vitrážové, pieskované či ornamentné sklá

  Rôzné vytrážové sklá

  V Renczes dbáme rovnako ako na kvalitu, tak aj na estetické prevedenie skiel. Práve preto si u nás môžete na mieru objednať vitrážové sklá pripravené podľa vašich predstáv či pieskované sklá s vlastnými vzormi. Pri vitrážových, prieskovaných alebo ornamentných sklách sa v dnešnej dobe naviac už nemusíte báť ani čistenia a údržby. Vzorované časti totiž zostávajú v internom priestore izolačného skla, takže je manipulácia veľmi bezpečná a jednoduchá.

  Moderné sklá s ochranou voči vysokofrekvenčnému žiareniu

  Sklá odolné voči vysokofrekvenčnému žiareniu

  Mnoho z nás vidí v dnešnej dobe veľký problém vo vysokofrekvenčnom žiarení, ktoré na nás z okolia vplýva aj pokiaľ sa nachádzame v pohodlí svojho domova. Práve preto vám ponúkame možnosť objednať si izolačné sklá s ochranou proti vysokofrekvenčnému žiareniu, ktoré predstavujú bezpečie pred elektromagnetickými vlnami z vonkajších zdrojov, ako sú mobilné, rádiové, televízne, wifi či radarové vysielače. Sklá redukujú žiarenie až do faktoru tlmenia 100 000 jednotiek a dajú sa taktiež kombinovať s tepelnoizolačnými sklami či sklami s protislnečnou ochranou.

  Späť na začiatok článku

  Podobné články

  Vstúpte do magického sveta amerických dýh

  Zobraziť článok

  Hľadáte bezpečné dvere? Základom je aj kvalitná cylindrická vložka. Ako ju vybrať správne?

  Zobraziť článok

  Smrek, borovica či jelša, spoznajte najrozšírenejšie európske dreviny na výrobu dyhovaných interiérov

  Zobraziť článok

  Prírodné dyhy s kúzlom a štýlom

  Zobraziť článok

  Vyberte si dyhu podľa svojho vkusu. Vystihuje vás luxus či mystika?

  Zobraziť článok
  Zobraziť
  Schovať