fbpx

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

  súhlasím so spracovaním osobných údajov

  [file your-file limit:10mb class:btn-5 id:your-file-sidebar "Nahrať dokument" optional]

  12. mája 2020
  Drevené okná a dvere
  Drevohliníkové okná a dvere
  Technológia

  Ako prebieha proces povrchovej úpravy drevených okien

  povrchová úprava drevených okien

  Kvalitná povrchová úprava okien a dverí je základom ich dlhoročnej trvácnosti a príjemného vzhľadu. Takéto drevené okná vydržia bez poškodenia aj vplyv vlhkosti či UV žiarenia. Naše okná a dvere Renczes sú upravované až v piatich vrstvách. Dôležitá je pritom kvalita odvedenej práce, náterov aj dodržanie technických postupov. Chcete sa dozvedieť, ako pri povrchových úpravách postupujeme? Vysvetlíme vám to krok po kroku.    

  Ešte pred začatím povrchovej úpravy

  brúsenie okien a dverí

  Povrchová úprava drevených okien alebo dverí môže byť úspešná len za predpokladu, že stavia na kvalitnom základe. Preto vo firme Renczes dvere a rámy okien vždy pred začatím tohto procesu prebrúsime a opravíme prípadné chyby pomocou špeciálneho tmelu. Na lepenie použijeme lepidlo zlučiteľné v rámci systému kvality Remmers International Garantie. Zameriavame sa aj na kontrolu správnej vlhkosti základných materiálov podľa doporučení výrobcu farebných odtieňov. 

  Spevnenie dreva (1. vrstva náteru)

  Základný náter na drevené okná

  Pri prvej vrstve náteru musíme dbať na to, aby sme spevnili drevené vlákna v oblasti mikróbov, na čo nám slúži prostriedok Induline SW-900. Ten napomáha k ustáleniu rozmerov drevených vlákien, ktoré je potom možné obrúsiť. Tak nám vznikne na dotyk naozaj jemný a hladký povrch. Táto vrstva je aplikovaná pomocou máčania dreva v nerezovej vani.     

  Základná úprava (2. vrstva náteru)

  Stredný náter na drevené okná

  Aby sa druhá vrstva perfektne rozliala do každej dutiny okenných rámov, je druhý náter nanášaný pomocou máčania dreva v nerezovej vani. Táto vrstva chráni drevené okná a dvere pred drevokaznými hubami, zároveň však zabezpečí akýsi “priľnavostný mostík” pre následnú povrchovú úpravu. Je to tiež prvá farebná úprava dreva. 

  Izolácia pred vniknutím vody (3. vrstva náteru)

  V ďalšom štádiu povrchovej úpravy sa snažíme vyplniť otvorené póry dreviny tak, aby sa do nich nemohli dostať vodné čiastočky. Tretia vrstva povrchovej úpravy zabraňuje prechodu vlhkosti cez konečný náter a taktiež postupne dáva drevu príjemný vzhľad. Aj v tomto štádiu aplikujeme náter namáčaním. Dôvod je veľmi jednoduchý: obyčajným štetcovým nanášaním by sme sa nedostali do všetkých drážok či rohov a rovnako by sme nedokázali vytvoriť lakový film pre vyrovnanie tlaku vodnej pary. Následne je konštrukcia okna alebo dverí poslednýkrát dôkladne prebrúsená a skontrolovaná pred finálnym striekaním. Aby sme celkom obmedzili vniknutie vody, vyplníme špeciálnym postrekom v predposlednom kroku aj priznané spoje okenných rámov.    

  Lakovanie (4. a 5. vrstva náteru)   

  Konečná vrstva náteru u drevených okien

  Konečné lakovanie robíme pomocou lakov Induline. Sú špeciálne vyvinuté pre zabránenie tvorby vzduchových bublín. Práve vzduchové bubliny sú totiž dôvodom, kvôli ktorému do dreva môže v budúcnosti preniknúť vlhkosť. Dve posledné vrstvy povrchovej úpravy dotvoria vzhľad vašich vysnívaných okien a dverí a poskytnú im kompletnú ochranu, ktorú tak veľmi potrebujú.  

  Perfektná povrchová úprava. To je kvalitný materiál, ale aj správna technológia 

  Pri povrchovej úprave dverí a okien hrajú hlavnú rolu prvotriedne materiály. Musia sa však precízne nanášať prostredníctvom tej správnej technológie. Ako to robíme v Renczes?

  • Pri lakovaní okien a dverí sa vždy sústredíme na správnu vlhkosť v lakovni tak, aby produkty zodpovedali požiadavkám medzinárodného certifikátu kvality RIG (Remmers International Garantie).
  • Schnutie nalakovaných okien a dverí Renczes podriaďujeme doporučeným hodnotám priamo od výrobcu farieb. 

  Takto kvalitne spracovaný produkt nám umožňuje poskytnúť vám 10-ročnú záruku na povrchovú úpravu okien a dverí.

  Späť na začiatok článku

  Podobné články

  Vstúpte do magického sveta amerických dýh

  Zobraziť článok

  Hľadáte bezpečné dvere? Základom je aj kvalitná cylindrická vložka. Ako ju vybrať správne?

  Zobraziť článok

  Smrek, borovica či jelša, spoznajte najrozšírenejšie európske dreviny na výrobu dyhovaných interiérov

  Zobraziť článok

  Prírodné dyhy s kúzlom a štýlom

  Zobraziť článok

  Vyberte si dyhu podľa svojho vkusu. Vystihuje vás luxus či mystika?

  Zobraziť článok
  Zobraziť
  Schovať