Máte nejaké otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

súhlasím so spracovaním osobných údajov

Drevené okno 80mm

Ideálne riešenie pre nízkoenergetické stavby

Výhodou drevených okien je, že šetria energiu už pri samotnej výrobe, dodávajú príbytku hrejivý pocit a útulnejšiu atmosféru. Drevené okná a dvere, ktoré patria do triedy Classic zabezpečia tepelnú a zvukovú izoláciu. Sú preto vhodné pre nízkoenergetické stavby. Svojím dizajnom a povrchovou úpravou sa hodia ako pre vidiecky štýl, tak aj pre moderné budovy.

 • Tepelná
  izolácia

  Uw = 0,96W/
  (m2K)

 • Bezpečnosť

  RC1

 • Uzamykanie

  Viditelné

Z čoho sú naše okná vyrobené

Kvalita je pre nás na prvom mieste, preto poctivo vyberáme všetkých našich dodávateľov. Eurohranoly zaobstarávame od slovenského výrobcu, ktorý používa prvotriednu drevinu. Fixné hranoly bez cinkovania sú tvarovo stále, odolné voči krúteniu a dizajnovo atraktívne.

Naše eurohranoly spĺňajú prísne normy, ako sú – nemecký DIN, slovenský STN a rakúsky ÖNORM. Dreviny z ktorých si môžete vybrať sú: smrek, meranti, sibírsky smrek a dub. Skladované drevo neustále kontrolujeme, aby bola zabezpečená najvyššia kvalita.

Charakteristika dreveného hranolu

 • Vlhkosť základného materiálu 12% maximálna odchýlka od tohto stavu +2% a -3%
 • Max. rozdiel vlhkosti lamiel pri výrobe 3%
 • Lamela vrchná – radiálne rezivo
 • Lamela stredová – poloradiálne a plotangenciálne rezivo
 • Lamela spodná – radiálne – poloradiálne rezivo
 • Pomer šírok letokruhov pri cinkovanej lamele je max. 1 : 1,5
 • Lepná škára do 0,1 mm

Overený postup pre kvalitnú povrchovú úpravu

Základné požiadavky na vlastnosti našich okien sú vysoká životnosťbezkonkurenčná kvalita. Aby sme tieto vlastnosti splnili, kladieme veľký dôraz na povrchovú úpravu okien. Podľa odporúčania výrobcu a na základe potrieb zákazníka dokážeme zabezpečiť až 6-vrstvovú povrchovú úpravu. Tým je zaručená 10-ročná záruka na okná, bez akýchkoľvek sanačných náterov.

Dvojstupňová ochrana okna

1. stupeň

Povrchová úprava

Pre dosiahnutie maximálnej životnosti okien dodržiavame presne stanovený výrobný postup a potrebné podmienky pre výrobu, akými sú vlhkosť pri výrobe a časové intervaly na schnutie jednotlivých vrstiev.

1. Krok

Spevnenie dreva jednotlivých dielcov

Bezfarebná vrstva s vysokými penetračnými schopnosťami vyrovná a stabilizuje drevo na mikroskopickej báze. Vrstva ochráni najcitlivejšie body na okne (dlab a čap) pred vlhkosťou a napadnutím drevokaznými hubami.

2. Krok

Dve vrstvy základového náteru s ochranou dreva

Prvé vrstvy náteru s farebným tónom, ktoré obsahujú účinnú látku, prenikajú do dreva ako ochranný prostriedok. Náter taktiež zabraňuje rozširovaniu baktérií alebo vzniku zamodrenia dreva.

3. Krok

Stredná vrstva s uzavretím a plnením pórov

Vďaka tejto vrstve sa uzatvoria póry v dreve a zamedzí sa vstrebaniu vody. Táto vrstva sa ešte postará o to, aby všetky drážky, čelné drevo a škáry boli vodotesne uzatvorené. Spoje sú ošetrené špeciálnym doplnkom tak, aby bola zaistená maximálna vodotesnosť škár.

4. Krok

Vrchné vrstvy, dvojnásobné striekanie

Ďalšie vrstvy s farebným efektom. Tieto vrstvy sú veľmi pružné a majú vysokú schopnosť prepúšťať vodné pary, čím zabezpečujú prirodzené dýchanie dreva.

Aké vlastnosti má takto spracovaný povrch?

 • Vysoká odolnosť voči klimatickým vplyvom
 • Dlhé obnovovacie intervaly
 • Optimálna priľnavosť za mokrých podmienok
 • Veľmi dobrá ochrana proti UV žiareniu
 • Minimálny sklon ku krehnutiu a vysoká stálofarebnosť
 • Optimálne dýchanie dreva

2. stupeň

Zaoblené hrany profilu

Pri výrobe drevených okien, ktoré majú ostré hrany je veľká pravdepodobnosť výskytu mikrotrhlín vo farebnej vrstve. Mikrotrhliny oslabujú povrchovú úpravu okien v dôsledku UV žiarenia a zrážkovej vody, a tým znižujú životnosť okien. Riziko vzniku mikrotrhlín znižujeme využívaním okenných konštrukcií, ktoré eliminujú slabé miesta pre povrchovú úpravu a zaručujú tak vysokú životnosť okien.

Bezpečnosť2

Bezpečnosť a komfort je pre nás zásadný počas celej doby životnosti materiálu. Sú to zároveň primárne vlastnosti, ktoré sme zohľadnili pri výbere kovania do našich výrobkov.

1. stupeň bezpečnosti

Okenné kľučky sú vybavené špeciálnym bezpečnostným mechanizmom, ktorý zabráni neoprávnenému otváraniu okien z vonkajšej strany. Tento mechanizmus napomáha aj tomu, aby ste našli ideálnu polohu kľučky pri otváraní.

2. stupeň bezpečnosti

Hlavné prednosti kovaní, ktoré používame, sú bezpečnosť, komfort a energetická úspora. Uzatváraním okna po celom obvode je zabezpečené rovnomerné tesnenie. Pri výrobe týchto kovaní sa využívajú inovatívne technológie, aby spĺňali európske štandardy vysokej bezpečnostnej triedy RC2.

Kovanie

Teplý rámik – Izolácia s dizajnom

Teplé rámiky, ktoré používame, sú vyrobené zo špeciálneho plastu a poskytujú výbornú tepelnú izoláciu. Teplý okraj (tzv. TGI rámik) taktiež zamedzuje vzniku kondenzátu pri okraji skla a tým znižuje vznik oxidu uhličitého. Okrem tepelnoizolačných vlastností do centra pozornosti sa v súčasnosti dostáva aj dizajn okna, a preto poskytujeme teplé okraje v rôznych farebných variantoch. Ďalšie informácie o sklách a ich vlastnostiach:

SGG Swisspacer
0,16 W/mK
Ušľachtilá oceľ
15 W/mK
Hliník
160 W/mK
Tepelná vodivosť (nižšia hodnota lepšia)

Sklá 21. storočia

Moderné izolačné trojsklá sú ďalším dôležitým prvkom našich produktov. Pri eurooknách tvorí sklo približne 70 % plochy okna, a z toho dôvodu výrazne ovplyvňuje tepelnú izoláciu stavebných otvorov.

V našej ponuke nájdete rôzne typy skiel v závislosti na vašich požiadavkách.

 • Znižujú náklady na vykurovanie
 • Šetria životné prostredie znižovaním emisie oxidu uhličitého
 • Znižujú nepríjemný hluk z vonkajšieho prostredia
 • Zaisťujú dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením
 • Vytvárajú dobrú zvukovú a tepelnú izoláciu

Technické informácie, ktoré by vás ešte mohli zaujímať: Pre okenný systém 80 mm štandardne používame izolačné trojsklá

 • Tepelná izolácia

  Ug = 0,6 W/(m2K)

 • Tepelný zisk

  g = 49%

Vlastnosti rôznych skiel v systéme classic: Typ skla 4-14Ar-4-14Ar-4


Vysvetlivky skratiek: AR = Argón, VSG = Laminované bezpečnostné sklo, Ug = Súčiniteľ tepelnej priepustnosti, LT = Svetelný činiteľ prestupu svetla, g = Súčiniteľ celkovej priepustnosti slnečného žiarenia,
LR = Vonkajšia re exia svetla, RW = Index vzduchovej nepriezvučnosti, C;Ctr = Spektrum hodnôt prispôsobenia

Ďalšie sklá v našej ponuke:

 • Zvukovo izolačné sklo
 • izolačné sklá so solárnou ochranou – vhodné pre zimné záhrady
 • bezpečnostné sklá odolné proti rozbitiu od Secure P1A až do Secure P5A
 • sklá proti vysokofrekvenčnému žiareniu
 • samočistiace sklá

Základ pevného okna

Okná s trojsklom majú o 35 % väčšiu hmotnosť než okná s dvojsklom. Táto váha do značnej miery namáha okennú konštrukciu a rohové spoje, čím je ovplyvnená životnosť okien. Práve z tohto dôvodu používame tzv. čapované spoje, ktoré zabezpečia dlhodobú pevnosť a dlhšiu trvácnosť okien.

Aby vaše okná nezdolal ani silný vietor

Poveternostným vplyvom je najviac vystavená spodná časť okna. Túto časť je preto nutné chrániť pomocou hliníkových okapníc, ktoré ale významne oslabia tepelnú techniku spodnej časti okna. Aby sme vzniknuté oslabenie zmiernili, používame okapnice s prerušeným tepelným mostom. Takéto okapnice nie sú priamo spojené s drevenou časťou okna, ale cez plastové podložky, ktoré majú podstatne nižšiu tepelnú vodivosť ako hliník.

Izolácia zvuku a tepla

Pre maximálnu zvukovú a tepelnú izoláciu používame na utesnenie okenných otvorov špeciálne thermo tesnenie. Tieto tesnenia zamedzujú prievzdušnosť otvoru a zlepšujú zvukovú izoláciu okna. Sú vhodné ako pre nízkoenergetické budovy tak aj pre pasívne stavby.