Máte nejaké otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

súhlasím so spracovaním osobných údajov

Drevohliníkové okno

Skvelá kombinácia hrejivého dreva zvnútra a bez údržbového hliníka z vonkajšej časti

Drevohliníkové okná ponúkajú tú správnu kombináciu dvoch materiálov – dreva a hliníka. Drevo kompenzuje tepelnoizolačné vlastnosti hliníka a pôsobí teplým, útulným dojmom. Hliník na druhej strane zabezpečí vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Na rozdiel od drevených okien sú hliníkové povrchy veľmi odolné a nepotrebujú údržbu.

Svojím dizajnom sa tieto okná hodia predovšetkým pre moderné stavby, keďže pôsobia luxusne a dajú sa prispôsobiť aj veľkým rozmerom. Milovníci vidieckeho či rustikálneho štýlu sa nemusia obávať, keďže u nás majú dostupné určité dizajnové riešenia vhodné aj pre útulné chalupy na vidieku. Tento typ okna odporúčame klientom, ktorí hľadajú jedinečné dizajnové riešenie s maximálnou kvalitou povrchu a minimálnou potrebou údržby.

 • Tepelná
  izolácia

  Uw = 0,78W/
  (m2K)

 • Bezpečnosť

  RC1

 • Uzamykanie

  Skryté

Z čoho sú naše okná vyrobené

Základným materiálom drevohliníkového okna je z interiéru kvalitné drevo a z exteriéru odolný hliník. Drevená časť je vyrobená z dreva prvotriednej kvality. Dreviny z ktorých si môžete vybrať sú: smrek, meranti, sibírsky smrek a dub. Naše eurohranoly splňujú prísne normy prvotriednej kvality – nemecký DIN, slovenský STN a rakúsky ÖNORM. Tieto eurohranoly sú tvarovo stále a odolné voči krúteniu sa.

Hliníkové rámy, ktoré používame, sú vyrobené z extrudovaného hliníka, čo zaručuje extrémne pevnú základnú konštrukciu. Aby bol konečný vzhľad okna čo najatraktívnejší, rohové spoje rámov sú zvárané ešte pred povrchovou úpravou hliníka.

Charakteristika dreveného hranolu

 • Vlhkosť základného materiálu 12% maximálna odchýlka od tohto stavu +2% a -3%
 • Max. rozdiel vlhkosti lamiel pri výrobe 3%
 • Lamela vrchná – radiálne rezivo
 • Lamela stredová – poloradiálne a plotangenciálne rezivo
 • Lamela spodná – radiálne – poloradiálne rezivo
 • Pomer šírok letokruhov pri cinkovanej lamele je max. 1 : 1,5
 • Lepná škára do 0,1 mm

Overený postup pre kvalitnú povrchovú úpravu

Prášková povrchová úprava hliníka je v dnešnej dobe veľmi moderná a úsporná technológia. Finálny produkt má vysokú odolnosť proti poškrabaniu, je odolný voči poveternostným podmienkam a v neposlednom rade minimalizuje zaťaženie životného prostredia.

Maximálna životnosť a kvalita vnútorného materiálu

Aj napriek tomu, že interiérový povrch okna je skôr dizajnovým prvkom, používame 5 vrstvovú povrchovú úpravu. Vďaka tomu sú naše okná vysoko kvalitné s dlhou životnosťou. Týmto postupom je garantovaná záruka na okná až 10 rokov, bez akýchkoľvek sanačných náterov.

Povrchová úprava

Pre dosiahnutie maximálnej životnosti okien dodržiavame presne stanovený výrobný postup a potrebné podmienky pre výrobu, akými sú vlhkosť pri výrobe a časové intervaly na schnutie jednotlivých vrstiev.

1. Krok

Spevnenie dreva jednotlivých dielcov

Bezfarebná vrstva s vysokými penetračnými schopnosťami vyrovná a stabilizuje drevo na mikroskopickej báze. Vrstva ochráni najcitlivejšie body na okne (dlab a čap) pred vlhkosťou a napadnutím drevokaznými hubami.

2. Krok

Dve vrstvy základového náteru s ochranou dreva

Prvé vrstvy náteru s farebným tónom, ktoré obsahujú účinnú látku, prenikajú do dreva ako ochranný prostriedok. Náter taktiež zabraňuje rozširovaniu baktérií alebo vzniku zamodrenia dreva.

3. Krok

Stredná vrstva s uzavretím a plnením pórov

Vďaka tejto vrstve sa uzatvoria póry v dreve a zamedzí sa vstrebaniu vody. Táto vrstva sa ešte postará o to, aby všetky drážky, čelné drevo a škáry boli vodotesne uzatvorené. Spoje sú ošetrené špeciálnym doplnkom tak, aby bola zaistená maximálna vodotesnosť škár.

4. Krok

Vrchné vrstvy, dvojnásobné striekanie

Ďalšie vrstvy s farebným efektom. Tieto vrstvy sú veľmi pružné a majú vysokú schopnosť prepúšťať vodné pary, čím zabezpečujú prirodzené dýchanie dreva.

Aké vlastnosti má takto spracovaný povrch?

 • Vysoká odolnosť voči klimatickým vplyvom
 • Dlhé obnovovacie intervaly
 • Optimálna priľnavosť za mokrých podmienok
 • Veľmi dobrá ochrana proti UV žiareniu
 • Minimálny sklon ku krehnutiu a vysoká stálofarebnosť
 • Optimálne dýchanie dreva

Bezpečnosť2

Bezpečnosť a komfort je pre nás zásadný počas celej doby životnosti materiálu. Sú to zároveň primárne vlastnosti, ktoré sme zohľadnili pri výbere kovania do našich výrobkov.

1. stupeň bezpečnosti

Okenné kľučky sú vybavené špeciálnym bezpečnostným mechanizmom, ktorý zabráni neoprávnenému otváraniu okien z vonkajšej strany. Tento mechanizmus napomáha aj tomu, aby ste našli ideálnu polohu kľučky pri otváraní.

2. stupeň bezpečnosti

Hlavné prednosti kovaní, ktoré používame, sú bezpečnosť, komfort a energetická úspora. Uzatváraním okna po celom obvode je zabezpečené rovnomerné tesnenie. Pri výrobe týchto kovaní sa využívajú inovatívne technológie, aby spĺňali európske štandardy vysokej bezpečnostnej triedy RC2.

Teplý rámik – Izolácia s dizajnom

Teplé rámiky, ktoré používame, sú vyrobené zo špeciálneho plastu a poskytujú výbornú tepelnú izoláciu. Teplý okraj (tzv. TGI rámik) taktiež zamedzuje vzniku kondenzátu pri okraji skla a tým znižuje vznik oxidu uhličitého. Okrem tepelnoizolačných vlastností do centra pozornosti sa v súčasnosti dostáva aj dizajn okna, a preto poskytujeme teplé okraje v rôznych farebných variantoch. Ďalšie informácie o sklách a ich vlastnostiach:

SGG Swisspacer
0,16 W/mK
Ušľachtilá oceľ
15 W/mK
Hliník
160 W/mK
Tepelná vodivosť (nižšia hodnota lepšia)

Sklá 21. storočia

Moderné izolačné trojsklá sú ďalším dôležitým prvkom našich produktov. Pri eurooknách tvorí sklo približne 70 % plochy okna, a z toho dôvodu výrazne ovplyvňuje tepelnú izoláciu stavebných otvorov.

V našej ponuke nájdete rôzne typy skiel v závislosti na vašich požiadavkách.

 • Znižujú náklady na vykurovanie
 • Šetria životné prostredie znižovaním emisie oxidu uhličitého
 • Znižujú nepríjemný hluk z vonkajšieho prostredia
 • Zaisťujú dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením
 • Vytvárajú dobrú zvukovú a tepelnú izoláciu

Technické informácie, ktoré by vás ešte mohli zaujímať: Pre okenný systém 80 mm štandardne používame izolačné trojsklá

 • Tepelná izolácia

  Ug = 0,5 W/(m2K)

 • Tepelný zisk

  g = 54%

Vlastnosti rôznych skiel v systéme classic: Typ skla 4-18Ar-4-18Ar-4


Vysvetlivky skratiek: AR = Argón, VSG = Laminované bezpečnostné sklo, Ug = Súčiniteľ tepelnej priepustnosti, LT = Svetelný činiteľ prestupu svetla, g = Súčiniteľ celkovej priepustnosti slnečného žiarenia,
LR = Vonkajšia re exia svetla, RW = Index vzduchovej nepriezvučnosti, C;Ctr = Spektrum hodnôt prispôsobenia

Ďalšie sklá v našej ponuke:

 • Zvukovo izolačné sklo
 • izolačné sklá so solárnou ochranou – vhodné pre zimné záhrady
 • bezpečnostné sklá odolné proti rozbitiu od Secure P1A až do Secure P5A
 • sklá proti vysokofrekvenčnému žiareniu
 • samočistiace sklá

Základ pevného okna

Okná s trojsklom majú o 35 % väčšiu hmotnosť než okná s dvojsklom. Táto váha do značnej miery namáha okennú konštrukciu a rohové spoje, čím je ovplyvnená životnosť okien. Práve z tohto dôvodu používame tzv. čapované spoje, ktoré zabezpečia dlhodobú pevnosť a dlhšiu trvácnosť okien.

Izolácia zvuku a tepla

Pre maximálnu zvukovú a tepelnú izoláciu používame na utesnenie okenných otvorov špeciálne thermo tesnenie. Tieto tesnenia zamedzujú prievzdušnosť otvoru a zlepšujú zvukovú izoláciu okna. Sú vhodné ako pre nízkoenergetické budovy tak aj pre pasívne stavby.