fbpx

Máte otázky?

Neváhajte nás kontaktovať

  súhlasím so spracovaním osobných údajov

  [file your-file limit:10mb class:btn-5 id:your-file-sidebar "Nahrať dokument" optional]

  9. júna 2020
  Drevené okná a dvere
  Služby

  Hliníková kapotáž: rýchla a účinná renovácia drevených okien

  Drevené okná a dvere vdýchnu vášmu domovu celkom originálny štýl, dodajú atmosféru prírody a ozvláštnia ho. Avšak aj keď sa o ne poctivo staráte, po čase sa prirodzene opotrebujú. Najjednoduchšou cestou k ich renovácií je následne hliníková kapotáž. Ochranné hliníkové rámy sú bezúdržbové a vydržia vám niekoľko desaťročí. Zistite, ako takáto rekonštrukcia prebieha, či sa oplatí a na čo sa pri nej musíte pripraviť.

  Hliník má v porovnaní s drevom 5x vyššiu životnosť

  Mnoho našich zákazníkov, ktorí montovali drevené okná pred viac ako jedným či dvoma desaťročiami premýšľa, ako zrenovovať drevené okná. Najlepšie tak, aby s nimi už nikdy nemali nijaké problémy. Ak nechcete okná len prestriekať a čakať na ďalšie problémy, využite omnoho kvalitnejšie a trvácnejšie riešenie – hliníkovú kapotáž.

  Renovacia okien
  PREDTÝM
  Hlinikový kapotáž na eurookná
  POTOM

  Okná vyzerajú po hliníkovej kapotáži ako nové, sú efektívne chránené pred nečistotami a takmer vôbec sa o ne nemusíte starať.

  Pri kapotáži ide o montáž ochranných hliníkových rámov na staré drevené okná a dvere, vďaka ktorým získajú omnoho vyšší a trvanlivejší stupeň ochrany. Takéto hliníkové rámy sú prakticky nezničiteľné. Perfektne odolávajú nečistotám ale aj poveternostným vplyvom. Zafarbenie rámov si naviac môžete vybrať z viac ako 200 farieb vzorkovníku RAL, takže zmenu farby ani nespozorujete.

  Ako prebieha hliníková kapotáž?

  • Naši majstri na začiatku precízne zamerajú staré okná a začneme pre vás vyrábať hliníkové rámy na mieru. 

  • Pred ich namontovaním prekontrolujeme staré okná a upravíme prípadné chyby v povrchovej úprave. Medzi hliníkovým rámom a drevenými oknami totiž vzniká vzduchová medzera, kde sa môže objaviť vodná para. Ak by slabšie miesta drevených okien neboli upravené, mohli by sa jej pôsobením zbytočne poškodiť.  

  • Po dôkladnej úprave a odstránení starých okapníc na okno namotnujeme plastové klipy držiace hliníkovú kapotáž na oknách. 

  • Hliníkové rámy s nainštalovaným tesnením najprv namontujeme na staré rámy okien. Potom hliníkové rámy nainštalujeme aj na krídla. Vyplníme medzeru medzi krídlom a sklom vhodným silikónom a následne ich namontujeme naspäť na svoje miesto.

  Rámy sú v rohoch spájané pomocou zvárania, čo zaručuje tuhosť a krásny výsledný dizajn. Vaše okná nezakrývajú v plnej šírke – medzi rámom a ostením je potrebné nechať asi 5 – 7 mm medzeru, aby dochádzalo k dostatočnému odvetrávaniu tohto priestoru.

  okne pred renovaciou
  PRED KAPOTÁŽOU

  Drevené okná pred nasadzovaním hliníkových rámov starostlivo skontrolujeme aby sme sa presvedčili, že na nich nie sú poškodenia či slabé miesta. Pokiaľ také nájdeme, upravíme ich.

  okna počas renovacie
  V PRIEBEHU REALIZÁCIE

  Nové hliníkové rámy prichytíme na plastové klipsy.

  po dokončení realizácie
  PO DOKONČENÍ KAPOTÁŽE

  Na prvý pohľad nemusíte zmenu ani spozorovať. Hliníkové rámy však budú skvelou investíciou čo sa týka kvality. Vydržia omnoho dlhšie ako staré drevené okná a sú takmer bezúdržbové.

  Späť na začiatok článku

  Podobné články

  Vstúpte do magického sveta amerických dýh

  Zobraziť článok

  Hľadáte bezpečné dvere? Základom je aj kvalitná cylindrická vložka. Ako ju vybrať správne?

  Zobraziť článok

  Smrek, borovica či jelša, spoznajte najrozšírenejšie európske dreviny na výrobu dyhovaných interiérov

  Zobraziť článok

  Prírodné dyhy s kúzlom a štýlom

  Zobraziť článok

  Vyberte si dyhu podľa svojho vkusu. Vystihuje vás luxus či mystika?

  Zobraziť článok
  Zobraziť
  Schovať